Erasmus+ programa padeda plėsti žinias ir kompetencijas ne tik Europoje, tačiau ir visame pasaulyje. Mokykla išbando naują Erasmus+ mobilumų sritį – tarptautinį mobilumą, kuris reiškia, jog stažuotės yra vykdomos ne Erasmus+ programos aprėpties šalyse. Kovo 31-balandžio 6 dienomis mokyklos projektų vadovė Justina Levenauskienė dalyvavo Erasmus+ programos finansuojamoje veikloje – darbo stebėjimo vizite Japonijoje, Tokijuje. Tokijuje veikiantis Waseda universitetas mielai sutiko priimti mokyklos atstovę ir leido visą savaitę stebėti administracijos darbą. Mokykla yra išsikėlusi tikslą išnagrinėti kitų šalių švietimo įstaigų taikomas ir naudojamas kokybės valdymo sistemas, išsiaiškinti jų pliusus ir minusus bei kitų šalių patirtį pritaikyti savo mokyklos kokybės valdyme.

Stažuotė vyko Waseda universitete, pagrindiniame jo miestelyje, įsikūrusiame Tokijo Šinjuku rajone. Universitetas pasirinktas neatsitiktinai – šio universiteto vizija yra tapti pavyzdiniu vadybos modeliu kitiems Japonijos ir Azijos šalių universitetams iki 2032 metų ir tai ypač atliepia mūsų projekto tikslus.

Universitetas skyrė atsakingą asmenį savaitės veikloms ir pagalbai stažuotės metu, jo darbą leido stebėti realioje darbo vietoje. Kadangi šalis yra tolima, jos švietimo sistema skiriasi nuo Europos šalių tradicijų, pirmiausiai vyko daug pokalbių apie pačią švietimo sistemą, kaip ji veikia, kodėl procesas yra vienokie ar kitokie. Projektų vadovė stebėjo, kaip vyksta kokybės užtikrinimo procesai, pavyzdžiui, dalyvavo kokybės valdymo grupės pasitarime, stebėjo, kaip kokybei užtikrinti universitetas naudoja skaitmeninius įrankius, tokius kaip manaba (populiarus moodle atitikmuo Japonijoje), webclass (nuotolinėms paslaitoms) ir organizacijos vidinį tinklą. Be skaitmeninių priemonių ir įrankių, daug dėmesio skiriama ir patvirtintų tvarkų įgyvendinimui, lygybės ir įtraukumo skatinimui: universitete įkurti lyčių lygybės, prieinamumo šaltinių centrai, numatyta priekabiavimo prevencijos tvarka.

Puikų įspūdį paliko ne tik priimančioji organizacija, tačiau ir visas miestas. Japoniška tvarka atsispindi ir sakurų žiedais pasipuošusiame mieste, kuris niekada nemiega, yra pilnas žmonių ir spalvų, tačiau labai tvarkingas, švarus, o žmonės paslaugūs ir draugiški.

Vizitas finansuojamas Erasmus+ programos lėšomis.

Projekto numeris 2024-1-LT01-KA121-VET-000206444.

 


Category: Visos