Projekto „Paragauk Aukštaitijos“ tikslas – skatinti Aukštaitijos profesinio rengimo centro ir Alantos miestelio jaunimo pilietiškumą per kulinarinio paveldo  bei tradicijų puoselėjimą.

“Paragauk Aukštaitijos” neformalaus jaunimo ugdymo projektas, skatinantis pilietiškumą, per kulinarinį paveldą ir tradicijų puoselėjimą, aktyvų dalyvavimą Aukštaitijos regiono profesinio rengimo centro veikloje, Alantos bendruomenėje. Projekto partneriai – Alantos gimnazija. Numatytų veiklų metu jaunuoliai susipažins su Aukštaitiškais patiekalais, rinks kraštotyrinę “Močiučių virtuvės” medžiagą, kurią vėliau sudėsime į leidinį. Gamins ir degustuos surinktus receptus, mokysis gamybą ir patiekimą pritaikyti dabarties viešojo maitinimo rinkoms. Teorine ir praktines žinias pritaikys ir jėgas išmėgins tradicinėje Kalėdinėje mugėje, vykstančioje Aukštaitijos profesinio rengimo centre. Per istorijos žinias, bendravimą, gerosios patirties sklaidą jaunimas įsitrauks į ilgalaikį pilietiškumo skatinimą, gautos žinios pravers visą gyvenimą ir padės kitaip pažvelgti į savo šaknis ir tradicijų puoselėjimą.

Numatomos veiklos

2021 10 26 d. penktadienį 9.30 – 13 val. Išvyka į Mindūnus. Aplankysime ežerų žvejybos muziejų, ekskursiją ves gidas. Po ekskursijos virsime ir ragausime tradicinę Rimvydžių žuvienę.

2021 12 02 d. ketvirtadienį 12-17 val. išvyka į Ilzenbergo dvarą, Turėsime tvaraus kulinarinio paveldo degustaciją-ekskursiją-edukaciją „Darnoje su gamta vardan sveiko maisto ir žydresnės Baltijos jūros“.

2021 12 03 d. ir 2021 12 17 d. penktadieniais 10 val. Alantos dvare lektorė, Vilniaus gidė Ilona Mikulėnienė, skaitys paskaitas “Puotavimo įpatumai Aukštaitiškuose dvaruose”. Paskaitos susidės iš teorinės dalies, užduočių ir praktikumo, kurio metu gaminsime ir degustuosime dvarišką patiekalą.

2021 12 07 d. antradienį ir 2021 12 10 d. penktadienį Alantos dvare lektorė, knygų autorė Andželika Laužikienė skaitys paskaitas apie senąją Lietuvos virtuvę, paskaita bus sus praktine dalimi, gaminsime ir ragausime senovinį tradicinį aukštaitišką patiekalą.

2021 12-16 d, Aukštaitijos profesiniame rengimo centre, tradicinėje Kalėdinėje mugėje vyks moksleivių pagamintų patiekalų degustacija bei mokytojų organizuojama edukacija.

Maisto gaminimo užsiėmimai vyks derinant konkrečios dalyvių grupės ir vietos laiką.

Projekto veiklos dėl Covid pandemijos situacijos Lietuvoje ir Alantoje gali keistis.


Category: Projektai