Gegužės 24 d. po dvejų pandeminių metų pertraukos mūsų centre vyko Respublikinis profesinio meistriškumo konkursas „Žemės ūkio technikos specialistas 2022“.

Konkurse dalyvavo 23  mokiniai iš 13 Lietuvos profesinio mokymo įstaigų.

Dalyviai, išklausę darbų saugos instruktažą, pagal sudarytą grafiką buvo pakviesti  atlikti teorinę ir praktines konkurso užduotis. Šiais metais konkursą sudarė 5 užduotys: dalykinis testas, figūrinis važiavimas  traktoriumi JHON DEERE 6930 su agregatu, figūrinis važiavimas  traktoriumi VALTRA A134H su priekaba, suvirinimo užduotis bei detalių ir mechanizmų atpažinimas.

Į konkursą mokinius atlydėję mokytojai išvyko į Aukštaitijos PRC Anykščių filialą, kuriame turėjo galimybę išbandyti savo taiklumą filiale esančioje šaudykloje bei susipažinti su atnaujinta filialo baze. Grįžusiems svečiams ir visas užduotis atlikusiems dalyviams  stadione vyko ,,Makita Lietuva“  įrankių pristatymas ir išbandymas.

Konkurso uždaryme visus dalyvius ir svečius sveikino konkurso komisijos pirmininkė, LR Žemės ūkio ministerijos strateginio planavimo departamento direktorė, dr. Virginija Žoštautienė, kuri taip pat įteikė LR žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko padėkos raštą Aukštaitijos profesinio rengimo centro kolektyvui už konkurso organizavimą.

Konkurso komisijos narė, LR Žemės ūkio rūmų Kaimo plėtros ir informavimo skyriaus vyr. specialistė  Irmina Kudarauskienė įteikė žemės ūkio rūmų direktoriaus Sigito Dimaičio padėką Aukštaitijos PRC direktoriui Vladui Pusvaškiui ir bendruomenei.

Prieš aptariant konkurso rezultatus, direktorius Vladas Pusvaškis įteikė Švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės padėkas kovo mėnesį tarptautinės žemės ūkio parodos ir prekybos mugės Salon International de l’Agriculture metu vykusiame jaunųjų gyvulių vertintojų konkurse 1 –ąją vietą užėmusiam mūsų mokiniui Rokui Šeikiui, taip pat joje dalyvavusiems Mantui Šeikiui ir Martynui Dageniui bei juos ruošusiai profesijos mokytojai Gedvilei Vinslauskaitei.

Konkurso dalyviams ir svečiams buvo įteiktos padėkos ir atminimo dovanos. Atskirose rungtyse geriausiai pasirodžiusiems dalyviams diplomus ir dovanas įteikė Konkurso rėmėjai.

Suvirinimo rungties nugalėtoju tapo Tadas Labanauskas (VšĮ Kelmės PRC Tytuvėnų skyrius) – prizą įteikė UAB Hardim direktorius Rolandas Žygelis.

Dalykinio testo bei detalių ir mechanizmų atpažinimo rungtyse daugiausiai taškų surinko Lukas Geradavičius (Aukštaitijos PRC) – prizą įteikė ,,Makita Lietuva“ atstovai Laura ir Arnas.

Figūrinio važiavimo traktoriumi JHON DEERE 6930 su agregatu užduoties individualų prizą pelnė Lukas Kirvaitis (Marijampolės PRC Vilkaviškio skyrius) – prizą įsteigė LR Žemės ūkio rūmai.

Figūrinio važiavimo su traktoriumi VALTRA A134H su priekaba užduoties laimėtojui Edvinui Durneikai (Marijampolės PRC Vilkaviškio skyrius), Molėtų rajono savivaldybės įsteigtą prizą įteikė vicemerė Vaida Saugūnienė.

Pagrindinius prizus konkurso nugalėtojams įsteigė  ,,Makita Lietuva“, papildomas dovanėles – UAB Hardim.

Konkurso ,,Žemės ūkio technikos specialistas 2022“ prizininkais tapo:

Povilas Kalasauskas (Aukštaitijos PRC Anykščių filialas) I – oji vieta,

Aurimas Umbrasas II-oji vieta, Tautvydas Kraulišas III- oji vieta

Dėkojame visiems dalyviams bei svečiams. Ypatingai dėkojame šio konkurso rėmėjams:

LR Žemės ūkio ministerijai, LR Žemės ūkio rūmams, Molėtų rajono savivaldybei, ,,Makita Lietuva“, UAB ,,Hardim“.


Category: Anykščių filialas , Konkursai , Renginiai , Tavo karjera , Transportas , Žemės ūkis