Balandžio 21–22 d. visose šalies profesinėse mokyklose vyks ATVIRŲ DURŲ DIENOS

Aukštaitijos  profesinio rengimo centro (Technikumo g.2, Alanta, Molėtų r.) renginiai ir veiklos balandžio 21 d.

10.00-18.00 val. Susipažinimas su profesijomis „Aukštaitijos PRC – atviros durys“ (mokymo bazė ir kitos erdvės, Sektorinis praktinio mokymo centras; bendrabutis)

10.00-11.00 val.  Dekoratyvinio apželdinimo specialybės pristatymas: Floristinės kompozicijos kūrimas, 107 kabinetas, I aukštas.

10.00-12.00 val. Įvairių karštųjų gėrimų ir pieniškų kokteilių gamyba (102 kab.mokomasis baras, I aukštas)

10.00-12.00 val.. Virėjo  programos pristatymas. Kulinarinės dirbtuvės “Pavasaris lėkštėje”. Salotų, užkandžių gaminimas , jų pateikimas (100 kab., I aukštas)

10.00-12.00 val. Sektoriniame praktinio mokymo centre (Sodo al. 1D, Alanta, Molėtų r.) Dailidės programos pristatymas: Inkilo gamyba.

 

Aukštaitijos  profesinio rengimo centro (Technikumo g.2, Alanta, Molėtų r.) renginiai ir veiklos balandžio 22 d.

10.00-18.00 val. Susipažinimas su profesijomis „Aukštaitijos PRC – atviros durys“ (mokymo bazė ir kitos erdvės, Sektorinis praktinio mokymo centras; bendrabutis)

10-12 val. Virėjo  programos pristatymas. Kulinarinės dirbtuvės  “Gal deserto ?” Nesudėtingų desertų gaminimas, pateikimas (100 ak., I aukštas).

 

Švietimo, sporto ir mokslo ministerijos pranešimas spaudai:

Visose šalies profesinio mokymo įstaigose balandžio 21–22 d. nuo 10 iki 18 val. organizuojamos nacionalinės atvirų durų dienos. Jose apsilankyti ir susipažinti su profesiniu mokymu kviečiami visi – tiek moksleiviai ir jų tėvai, tiek suaugusieji, besidomintys galimybe įgyti profesinę kvalifikaciją.

„Visuotinėmis atvirų durų dienomis siekiame ne tik populiarinti profesinį mokymą, bet ir mažinti visuomenės išankstines nuostatas apie profesines mokyklas. Atvirų durų dienų metu bus galima savo akimis pamatyti, kokios atsinaujinusios ir modernios yra profesinės mokyklos, jų praktinio mokymo bazės. Susidomėjusieji išgirs atsakymus ir į visus rūpimus klausimus apie profesinį mokymą.

Atvirų durų dienos visose profesinėse mokyklose vyks vienu metu. Tikimės, kad tokios nacionalinės atvirų durų dienos taps tradicija ir padės pritraukti daugiau tiek jaunų, tiek suaugusių besimokančiųjų, taip pat socialinių partnerių, keis visuomenės požiūrį į profesinį mokymą“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė.

Profesinio mokymo įstaigos lankytojus supažindins su mokyklos erdvėmis, technine įranga ir veikla, pristatys, kaip ruošiami darbo rinkoje reikalingiausi specialistai, pateiks absolventų sėkmės istorijas.

Atvirų durų dienų metu profesinės mokyklos siūlys ir interaktyvių užsiėmimų. Lankytojai bus kviečiami pasigaminti maisto, išbandyti naują šukuoseną ar makiažą, sukonstruoti robotą, dalyvauti įvairiuose konkursuose ir kt.

Profesinis mokymas – galimybė įgyti paklausiausių įgūdžių

Profesinis mokymas yra lankstus – greitai reaguoja į darbo rinkos poreikius, o jo teikiamomis galimybėmis pasinaudoti ir naujų praktinių įgūdžių įgyti gali kiekvienas. Profesinio mokymo įstaigoje praktinis mokymas sudaro daugiau kaip du trečdalius mokymo programos.

Profesinio mokymo įstaigų mokiniai gali gauti stipendijas bei apsigyventi mokyklos bendrabutyje, dalyvauti tarptautinėse mainų programose ir profesijai reikalingų žinių įgyti užsienyje.

„Profesinis mokymas yra ne mažiau perspektyvus nei kitos mokymo formos ir skirtas ne tik jauniems žmonėms. Profesinėje mokykloje galima pradėti savo karjeros kelią ir profesijos mokytis jau nuo 14 metų, kartu įgyjant ir bendrąjį išsilavinimą, tačiau keisti profesiją gali ir suaugusieji. Profesinės mokyklos atveria daug kelių tiek į darbo rinką, tiek į tolesnius mokslus“, – sako A. Kudarauskienė.

Priėmimas į profesines mokyklas

2023 m. pagrindinio priėmimo į profesinio mokymo įstaigas vasaros etapas prasidės birželio 1 d. Prašymus stojantieji galės teikti iki rugpjūčio 7 d.

Teikti prašymus į profesinio mokymo įstaigas gali tiek norintieji įgyti kvalifikaciją pagal visą profesinio mokymo programą, tiek 9–10 klasių mokiniai bei I–IV klasių gimnazistai, norintys mokytis pagal atskirus profesinio mokymo modulius. Stojantieji profesinio mokymo sutartis sudaryti galės rugpjūčio 14–17 d.

Papildomas priėmimas vyks rugpjūčio 21–27 d., o sutarčių sudarymas su profesinio mokymo įstaigomis – rugpjūčio 30–31 d.

2023 m. valstybės finansavimą planuojama suteikti 20,6 tūkst. naujai priimtųjų į profesinio mokymo įstaigas.

Nacionalinės atvirų durų dienos visose Lietuvos profesinio mokymo įstaigose


Category: Tavo karjera