Balandžio 21–22 d. visose šalies profesinėse mokyklose vyks ATVIRŲ DURŲ DIENOS

Aukštaitijos  profesinio rengimo centro Anykščių filialo (Ažupiečių g. 2 Anykščiai) renginiai ir veiklos balandžio 21 d.

10.00-17.00 val. Susipažinimas su profesijomis „Aukštaitijos PRC  Anykščių filialas– atviros durys“

10.00-10.30 Žvilgsnis į mokyklą: Aukštaitijos PRC Anykščių filialo pristatymas aktų salėje. Video medžiagos demonstravimas.

10.30-17.00 Edukacinės veiklos, pristatančios vykdomas profesinio mokymo programas  mokiniams ir jų tėvams.

10.30-17.00 Svečių aptarnavimo darbuotojo programa: 112 kab. Pusryčiaukime sveikai ir visaverčiai. Gaminame ir vaišiname vaisių ir daržovių kokteiliais bei desertais.

10.30-17.00 Transporto priemonių remontininko programa:

10.30-17.00 Automobilių diagnostikos ir remonto laboratorija: praktinio mokymo pamoka ,,Automobilio padangų montavimas“.

10.30-17.00 404 kab. Protmūšis ,,Automobilis ir jo istorija“.

10.30-17.00 Mokymo dirbtuvių kiemas: šiuolaikinio traktoriaus valdymas ir vairavimas.

Aukštaitijos  profesinio rengimo centro Anykščių filialo (Ažupiečių g. 2 Anykščiai) renginiai ir veiklos balandžio 22 d.

10.00-15.00 Individualūs profesijos mokytojų, vadovų susitikimai su atvirų durų svečiais.

10.00-15.00  Edukacinės veiklos, pristatančios vykdomas profesinio mokymo programas suaugusiems asmenims (pirminio ir tęstinio mokymo programos).

10.00-15.00  Suvirintojo programa: Suvirinimo laboratorija: praktinio mokymo pamoka ,,Šiuolaikinės suvirinimo technologijos (TIG suvirinimas ir plazminis metalo pjaustymas)“.

10.00-15.00 Siuvėjo programa: 405 kab.  Praktinio mokymo pamoka ,,Balinimas ant tekstilės“.

10.00-15.00 JAVA programuotojo programa: 302 kab. Pirmoji pamoka naudojant JAVA  programą.

10.00-15.00 Motorinių transporto priemonių  vairuotojo kroviniams vežti programa: Vairavimo aikštelė: B,C kategorijų automobilių valdymas ir vairavimas.

10.00-15.00 Apsaugos darbuotojo programos: 401 kab.  Apsaugos darbuotojo mokymo programos pristatymas.

10.00-15.00 Slaugytojo padėjėjo ir individualios priežiūros darbuotojo programa: 306 kab. Slaugytojo padėjėjo ir individualios priežiūros darbuotojo programos pristatymas.

Švietimo, sporto ir mokslo ministerijos pranešimas spaudai:

Visose šalies profesinio mokymo įstaigose balandžio 21–22 d. nuo 10 iki 18 val. organizuojamos nacionalinės atvirų durų dienos. Jose apsilankyti ir susipažinti su profesiniu mokymu kviečiami visi – tiek moksleiviai ir jų tėvai, tiek suaugusieji, besidomintys galimybe įgyti profesinę kvalifikaciją.

„Visuotinėmis atvirų durų dienomis siekiame ne tik populiarinti profesinį mokymą, bet ir mažinti visuomenės išankstines nuostatas apie profesines mokyklas. Atvirų durų dienų metu bus galima savo akimis pamatyti, kokios atsinaujinusios ir modernios yra profesinės mokyklos, jų praktinio mokymo bazės. Susidomėjusieji išgirs atsakymus ir į visus rūpimus klausimus apie profesinį mokymą.

Atvirų durų dienos visose profesinėse mokyklose vyks vienu metu. Tikimės, kad tokios nacionalinės atvirų durų dienos taps tradicija ir padės pritraukti daugiau tiek jaunų, tiek suaugusių besimokančiųjų, taip pat socialinių partnerių, keis visuomenės požiūrį į profesinį mokymą“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė.

Profesinio mokymo įstaigos lankytojus supažindins su mokyklos erdvėmis, technine įranga ir veikla, pristatys, kaip ruošiami darbo rinkoje reikalingiausi specialistai, pateiks absolventų sėkmės istorijas.

Atvirų durų dienų metu profesinės mokyklos siūlys ir interaktyvių užsiėmimų. Lankytojai bus kviečiami pasigaminti maisto, išbandyti naują šukuoseną ar makiažą, sukonstruoti robotą, dalyvauti įvairiuose konkursuose ir kt.

Profesinis mokymas – galimybė įgyti paklausiausių įgūdžių

Profesinis mokymas yra lankstus – greitai reaguoja į darbo rinkos poreikius, o jo teikiamomis galimybėmis pasinaudoti ir naujų praktinių įgūdžių įgyti gali kiekvienas. Profesinio mokymo įstaigoje praktinis mokymas sudaro daugiau kaip du trečdalius mokymo programos.

Profesinio mokymo įstaigų mokiniai gali gauti stipendijas bei apsigyventi mokyklos bendrabutyje, dalyvauti tarptautinėse mainų programose ir profesijai reikalingų žinių įgyti užsienyje.

„Profesinis mokymas yra ne mažiau perspektyvus nei kitos mokymo formos ir skirtas ne tik jauniems žmonėms. Profesinėje mokykloje galima pradėti savo karjeros kelią ir profesijos mokytis jau nuo 14 metų, kartu įgyjant ir bendrąjį išsilavinimą, tačiau keisti profesiją gali ir suaugusieji. Profesinės mokyklos atveria daug kelių tiek į darbo rinką, tiek į tolesnius mokslus“, – sako A. Kudarauskienė.

Priėmimas į profesines mokyklas

2023 m. pagrindinio priėmimo į profesinio mokymo įstaigas vasaros etapas prasidės birželio 1 d. Prašymus stojantieji galės teikti iki rugpjūčio 7 d.

Teikti prašymus į profesinio mokymo įstaigas gali tiek norintieji įgyti kvalifikaciją pagal visą profesinio mokymo programą, tiek 9–10 klasių mokiniai bei I–IV klasių gimnazistai, norintys mokytis pagal atskirus profesinio mokymo modulius. Stojantieji profesinio mokymo sutartis sudaryti galės rugpjūčio 14–17 d.

Papildomas priėmimas vyks rugpjūčio 21–27 d., o sutarčių sudarymas su profesinio mokymo įstaigomis – rugpjūčio 30–31 d.

2023 m. valstybės finansavimą planuojama suteikti 20,6 tūkst. naujai priimtųjų į profesinio mokymo įstaigas.

Nacionalinės atvirų durų dienos visose Lietuvos profesinio mokymo įstaigose

 


Category: Anykščių filialas , Renginiai