Vis ryškiau šviečiant pavasarinei saulei, pranašaujančiai beprasidedantį sodo ir daržo darbų sezoną, pirmas darbas, kurį turime atlikti, kad galėtumėme džiaugtis sveikais ir gražios išvaizdos dekoratyviniais augalais – jų tręšimas.

1.Tręšti dekoratyvinius augalus geriausia gausiai nulijus pavasariniam lietui ir iš žemės pilnai išėjus pašalui. Jeigu lietaus gana ilgai nėra ir nežada būti, patręšus augalus reikėtų juos palaistyti.

Pavasarį dekoratyviniams augalams tinkamiausios efektyviai veikiančios kompleksinės trąšos, savo sudėtyje turinčios azoto. Azoto junginiai skatina augalų antžeminės dalies – spyglių, ūglių augimą. Pavasarį dekoratyviniams augalams reikalingas ir fosforas, kuris skatina šaknų vystymąsi, padidina augalų atsparumą ligoms, greitina žaizdų gijimą. Puiku, jeigu trąšose bus ir kalio – jis pagreitina augalų augimą.

„Agrochema“ siūlo skystas trąšas „Gėlėms ir dekoratyviniams augalams“ , kurios turi visas pavasarį dekoratyviniams augalams reikalingas maisto medžiagas. Šios skystos trąšos skirtos visoms lauke auginamoms gėlėms, gyvatvorėms, dekoratyviniams krūmeliams bei medeliams ir šiltnamyje auginamiems dekoratyviniams augalams tręšti. Optimaliai subalansuotos maisto medžiagos stiprina šaknų sistemą, skatina lapų skleidimąsi, žiedinių pumpurų susidarymą, lėtina gyvatvorių stiebų bei šaknų medėjimą.

Jeigu labiau patinka naudoti birias trąšas, puikiai pavasariniam dekoratyvinių augalų tręšimui tinkamos lietuviškos „Agrochemos“ trąšos „Spygliuočiams“. Šios kompleksinės azoto, fosforo ir kalio trąšos su magniu, siera ir boru bei svarbiausiais mikroelementais apsaugo spygliuočius ir dekoratyvinius augalus nuo prastos išvaizdos, spyglių geltonavimo, sustiprina šaknis, augalai tampa atsparesni žiemojimui, geriau prigyja persodinami. „Spygliuočiams“ trąšos tolygiai išbarstomos ankstyvą pavasarį, o vasarą tręšiama dar 1-2 kartus.

Reikia prisiminti, kad pirmais metais pasodintų dekoratyvinių augalų tręšti nereikia, o antraisiais ir trečiaisiais metais paprastai tręšiama 3-4 kartus per metus.

  1. 2. Pasirūpinus tinkamu dekoratyvinių augalų „pamaitinimu“ po žiemos, reikėtų padaryti dar vieną svarbų darbą, kad dekoratyviniai augalai taptų kiemo puošmena. Tam, kad augalai būtų sveiki, jų nepultų ligos ir kenkėjai, nupurkšite augalus fungicidu ir/ar insekticidu. Efektyvus ir greito veikimo fungicidas „Previcur Energy“puikiai apsaugos dekoratyvinius augalus – jis pasižymi gydomosiomis ir apsauginėmis savybėmis, stabdo grybienos augimą, sporų vystymąsi ir tokiu būdu neleidžia ligoms plisti. Jis ne tik gydo ir apsaugo augalus nuo ligų, bet stimuliuoja šaknų sistemos ir viso augalo vystymąsi. Nepalankiomis sąlygomis augalai būna atsparesni.Category: Patarimai sodininkams ir daržininkams