Gegužės mėnesį  – pats sodo ir kitų augalų žydėjimo metas, nenuostabu, kad kai  kada ir nepastebime, kad augalas pražydo ar net nužydėjo.

Serbentų, obelų, vyšnių …žiedus noriai lanko bitės, kamanės, tokiu būdu pernešdamos žiedadulkes nuo žiedo ant žiedo ir geriau apdulkindamos augalus, todėl ir vaisiai būna didesni, sodai geriau dera.

Šiuo metu jokiu būdu negalima purkšti sodų nuo ligų ir kenkėjų pesticidais! Visus purškimus galima bus atlikti jau galutinai krentant paskutiniams žiedlapiams.

Kad žiedai nenušaltų!?

Šiemet sodus labai „kankina“ šalnos ir dar nežada sustoti. Sunku apsaugoti sodo augalus nuo jų. Siūloma deginti sodo atliekas, kurti laužus, dengti agro danga – tačiau tai nėra taip paprasta. Siūloma paprastesniu būdu apsaugoti augalus: po šalnos, ryte apipurkšti vandeniu – žiedai greičiau atsigauna ir mažiau nukenčia.

Paprasčiausias apsaugos būdas – stresą mažinančių priemonių naudojimas iš anksto (Tado ūkio medelyno pasiūlymai)

Šiais laikais yra sukurta nemažai priemonių, kurios gali padėti atsipūsti tam tikram laikui ir negalvoti apie šalnų poveikį augalams. Medelyne išbandyta ir patikrinta „GREENSTIM“ augalų apsaugos priemonė nuo šalčio. Jos veikimo principas toks, kad augaluose padidėja cukrų koncentracija, o vanduo būna išstumiamas ir labai nenušąla dėl padidėjusios cukrų koncentracijos. Ją reikėtų panaudoti bent 24 valandas prieš numatomas šalnas ir jos veiksmingumas išlieka iki trijų savaičių. Ši priemonė sumažina ne tik šalnų, bet ir sausros, karščio stresą.

https://tadoukis.lt/pazabokime-pavasarines-salnas/

https://laistymoiranga.lt/blog/apsauga-nuo-salnu-naudojant-purkstuvus/

https://laistymoiranga.lt/blog/apsaugines-pleveles-nuo-salnu-kam-kada-ir-kaip-naudoti/


Category: Patarimai sodininkams ir daržininkams