Netradicinė pamoka Virėjo specialybės studentams už mokyklos ribų.

I ir II kurso virėjų specialybės mokiniai 2023-10-13 dieną turėjo netradicines integruotas pamokas apie grybus ir grybavimą bei žaliavos išeigos apskaičiavimą miške šalia Alantos su virėjų ir apskaitos mokytojomis.

Kadangi šiuo metu dygsta visa grybų įvairovė, miškai pilni grybų, buvo labai daug gyvosios vaizdinės medžiagos šia tema. Be to pasinaudota paskutinėmis šiltomis dienomis, stiprinama sveikata pasivaikščiojimo metu, prisimintos ir gamtos, biologijos, matematikos temos.

Apskaitos specialybės profesijos mokytoja metodininkė Dalia Ivanauskienė mokėsi su mokiniais apie žaliavos nuvalymą, nuvirimą. Apie kalkuliacinių lentelių sudarymo pagrindinius reikalavimus.

Virėjų specialybės profesijos mokytoja Margarita Jankauskienė kalbėjo apie grybų rūšis, apdirbimą.

Mokiniai ne tik prasmingai ir turiningai praleido laiką miške, bet ir daug išmoko apie grybus. Grybų atpažinimui buvo pasitelktos išmaniosios technologijos, grybus atpažino programėlė mobiliajame telefone. Vyko diskusija apie patiekalus su grybais, pabaigai netgi mini viktorina apie grybus, kuriuos galima valgyti neapdorotus ir kurie yra nevalgomi ar mirtinai nuodingi.

Mokymasis už mokyklos ribų buvo toks natūralus ir gyvenimiškas, laikas prabėgo akimirksniu, mokiniai džiaugėsi tokio pobūdžio pamokomis.

Mokytojos D. Ivanauskienė ir M. Jankauskienė


Category: Pamokos , Viešasis maitinimas